Godzina modlitwy – nasz stary problem?

Nie byłeś na godzinie modlitwy. Dlaczego nie byłeś, jeśli mogę zapytać? Może nie zdążyłeś przyjechać? Być może skomplikowały się sprawy? Jeśli tak było, nie mam nic więcej do powiedzenia, gdyż: Jeśli bowiem jest ochotna wola, zasługuje ona na uznanie według tego co ma, a nie według tego, czego nie ma (2 Kor. 8:12).

A może mogłeś być na godzinie modlitwy, lecz nie byłeś. Dlaczego? Może powiesz, że Pan jest z tobą zawsze i wszędzie. Jest to prawda. Lecz jeśli Twoi bracia i siostry są zgromadzeni do Imienia Pana Jezusa na ustalonym miejscu, o ściśle określonej godzinie, a On jest pośrodku nich, to jeżeli jest to możliwe, Ty także powinieneś tam być. Jeśli pozostajesz z dala z powodu opieszałości nie możesz powiedzieć, że Pan jest tak samo blisko ciebie jak blisko jest tym, którzy są na godzinie modlitewnej, gdyż napisane jest:

Nie opuszczajcie wspólnych zgromadzeń Waszych, jak to u niektórych jest w zwyczaju (Hebr. 10,25).

Czy także jesteś jednym z nich? A jest tak w przypadku, gdy świadomie opuszczasz modlitewne zgromadzenie. Może chętnie idziesz na wykład Słowa Bożego, jeśli przyjeżdża jakiś znany, obdarowany brat, a na godzinę modlitwy nie idziesz, bo tam obecny jest “tylko Pan”! Tylko Pan!? Na pewno nie wyraziłbyś się w ten sposób o godzinie modlitwy, lecz niestety zachowujesz się tak, jakby to było prawdą. Gdyby ktoś po zgromadzeniu zatelefonował do ciebie i zapytał, dlaczego byłeś nieobecny, jaka byłaby Twoja odpowiedź? Gdybyś był szczery musiałbyś odpowiedzieć: „byłem nieobecny z powodu zaniedbania”.

Może byłeś jednak jednym z tych, którzy nie mieli możliwości być obecnym. Jeśli tak jest, to jakie podjąłeś środki, aby jednak przyjść? Kiedy się jednak okazało, że nie będziesz mógł przyjść, być może pomyślałeś: “to jednak duchem będę z braćmi i siostrami”. To dobrze.

Jeśli jednak pozostajesz z dala od zgromadzenia z powodu opieszałości czy obojętności – jeśli nie masz w sercu pragnienia tam być – to na pewno jest najwyższy czas, abyś odszukał najlepszego z lekarzy. Być może występują u ciebie symptomy choroby poważniejsze od braku pragnienia uczęszczania na wspólne spotkania modlitewne?

Tłumaczenie z „The Believer’s Pathway” – 1880

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.